6 nasvetov za nakup otroških očal

6 nasvetov za nakup otroških očal 6 nasvetov za nakup otroških očal

Verjetno veste, da je očala za otroka zelo težko najti. Ne zato, ker jih ni, ampak ker je težko ugotoviti, katera očala bo vaš otrok nosil. Za vas imamo 6 nasvetov, ki vam bodo pomagala pri nakupu otroških očal

1. Kako debele naj bodo leče?

Recept za očala je vedno primarni dejavnik pri izbiri očal. Preden začnete iskati okvirje, se o lečah posvetujte z optikom. V primeru, da ima otrok večjo dioptrijo priporočamo manjša očala, saj bodo večja povečala debelino leč.

2. Izberite sodoben oziroma privlačen stil

Večina otrok na začetku ne bo nosila očal samozavestno. Zato izberite okvirje, ki imajo sodoben, moderen in privlačen stil. Vaš glavni cilj je, otroka prepričati v redno nošenje očal. Številni otroški okvirji so zato izdelani kot kopija univerzalnih očal za odrasle, kar je otrokom običajno všeč, saj so tako videti bolj odraslo. Otroci si v večini primerov želijo očala, ki so podobna starševskim. V spletni trgovini moje-lece.si nudimo pestro izbiro otroških modnih očal, tako od tradicionalnih, do tistih bolj pisanih in izstopajočih.

3. Plastika ali kovina?

Otroški okvirji so večinoma narejeni iz plastike ali kovine. Nič nenavadnega ni, da otroci izberejo očala, ki so podobna tistim, ki jih nosijo njihovi starejši bratje in sestre ali njihovi starši. Verjetno so plastični okvirji boljša izbira za otroke, ker so veljali za trpežnejše, manj verjetno se zlomijo, poleg tega pa so tudi cenovno ugodnejši. Priporočljivo je, da so otroška očala narejena iz umetnih materialov (silikon, kovina, titan, …), s katerimi se izognemo nepotrebnim poškodbam. Nekateri proizvajalci uporabljajo gumijasto zaščito, s katero dodatno oblečejo otroška očala, da so bolj odporna za padce. Najboljša materiala za stekla pa sta polikarbonat ali trivex, ki sta lahka in hkrati zelo odporna na udarce. Prednost obeh materialov je tudi v vgrajeni UV-zaščiti in zaščiti pred praskami. Stekla iz tovrstnih materialov imajo tudi izjemno optiko, kar je zelo pomembno za oči, ki se še razvijajo.

4. Pravilno prileganje nosu

Eden najtežjih delov pri izbiri ustreznih okvirjev za majhne otroke je, da njihovi nosovi niso popolnoma razviti, zato nimajo mostu, ki bi preprečeval drsenje plastičnih okvirjev. Kovinski okvirji so običajno narejeni z nastavljivimi nosnimi blazinicami, tako da ustrezajo vsakemu nosku. Predvsem pri otrocih je zelo pomembno, da očala ostanejo na svojem mestu. Pomembno je, da že pri sami izbiri okvirja očala otroku stojijo čim bolje na obrazu. Še posebej pozorni moramo biti, da okvir čim bolje prilagodimo ušesom. Za razliko od odraslih nosov, kjer se očala »usedejo« na njih, otroška očala »nosijo« ušesa. Njihovi noski so namreč še preveč ravni, da bi lahko opravljali to funkcijo. Če očala ne bodo udobna za nošnjo ali bodo otroku drsela z nosu, jih najverjetneje vaš malček ne bo želel nositi. Zato moramo biti pri izbiri najbolj pozorni na velikost in težo okvirja, dolžino ročk, obliko oliv (pravilno ravnanje po ušesih) in na nosnike (če je plastičen okvir, mora lepo sedeti na nosnem korenu, če je kovinski pa moramo prilagoditi nosnike glede na nosni koren).

5. Rezervni par očal

Ne pozabite, da nosijo otroci očala tudi, ko se igrajo, ko tečejo in ne samo, ko sedijo in pišejo ali rišejo. Predvsem je pomembno to takrat, ko ima otrok tako visoko dioptrijo, saj je dan brez očal izjemno težko preživeti. Na srečo lahko na naši spletni strani najdete očala po izjemno ugodnih cenah in si zagotovite dvoje za ceno enih.

6. Blue Blocker

Dandanes mnogi otroci preživijo za ekrani ogromno časa. Lahko je to v šolah, doma, popoldanskih krožkih ali kjerkoli drugje, zato ne pozabite tudi na tovrstno zaščito in dodajte korekcijskim očalam vaših otrok še zaščito pred modro svetlobo iz zaslonov.


Naša izbira otroških očal

Na spletni strani www.moje-lece.si lahko naložite recept za korekcijska očala ali pa parametre vpišete sami in poskrbite za vid svojega otroka.

VEČ